Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst

Instalacja sprzętu

Często zdarza się, że komputer nagle zwalnia. Zachowuje się zupełnie inaczej niż miało to miejsce na początku, zaraz po zakupie. Nie zawsze wina stoi po stronie oprogramowania. Pojawia się coraz wiecej nowych programów i gier, które wymagaja lepszych parametrów komputera. Odzwierciedla się to w prędkości naszego sprzętu. W końcu nadchodzi czas, kiedy trzeba dokupić więcej pamięci, większy dysk, szybszy procesor, gdyż to co dotychczas posiadaliśmy nie spełnia obecnych wymagań.

Kolejnym powodem, dla którego trzeba wymienić coś w komputerze, są usterki. Jeśli nie masz zielonego pojęcia co może powodować usterkę, to postaram się bardzo szybko zanalizować co się stalo. Uszkodzone może być praktycznie wszystko, od wentylatora poprzez płyty główne, procesory, karty graficzne i muzyczne, karty rozszerzeń, urządzenia peryferyjne aż po bardzo delikatne i drobne moduły np. matryca w laptopie, moduł wifi, Irda itd. Nie ma znaczenia, czy jest to komputer stacjonarny czy laptop, a nawet telefon. Posiadam specjalistyczny sprzęt do wymiany każdego podzespołu. Zrobię to profesjonalnie bez ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kupując taki komputer w sklepie, który nie zawiera najlepszych parametrów (np. bardziej pojemnego dysku, szybszego procesora) lub nie posiada dodatkowych podzespołów (bluetooth, wifi) nie da się tego zmienić. Nic bardziej mylnego. Są dwa wyjścia. Pierwszym rozwiązaniem jest dokupienie zewnętrznego urządzenia, które niestety trzeba podłączać za każdym razem gdy przenosimy komputer. Druga opcja jest dużo bardziej wygodna, bo można zamontować taki sprzęt wewnątrz urządzenia. Nie będzie trzeba się martwić o to, że się zapomni np. modułu Bluetooth. Będzie on wbudowany do laptopa. Można tak zrobić z wieloma innymi elementami, które nie były standardowo dołączone do Twojego komputera.

Przed zakupem dodatkowego sprzętu zawsze się upewniam, czy jest on kompatybilny z Twoim komputerem. Daje to Tobie gwarancję i pewność, że nie wyrzucisz pieniędzy na marne. Każde urządzenie ma zainstalowane pełne oprogramowanie i ewentualne sterowniki, które gwarantują niezawodność działania, a Tobie radość z nowego gadżetu.

Zajmuję się również podłączaniem sprzętu peryferyjnego, począwszy od prostych drukarek, skanerów, ploterów, aż po zaawansowane rentgeny w klinikach lekarskich.