Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst

Konfiguracja sieci i Internetu

Dziś już trudno sobie wyobrazić użytkowanie komputera bez dostępu do Internetu. Rozwiąże każdy problem z tym związany. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz Internetu bezprzewodowego lub stacjonarnego, konfiguracji sieci lub jej zabezpieczenia. Wybiorę najlepszą ofertę operatora aktualnie dostępną na rynku dostosowaną do potrzeb i skonfiguruję wszystko tak, żebyś był w pełni zadowolony.

Jeśli posiadasz dwa komputery nie musisz zakładać osobnego Internetu dla każdego z nich lub każdorazowo przekładać modem. Wystarczy odpowiednia infrastruktura sieciowa, żeby mieć jednocześnie Internet na obu komputerach. Poprzez odpowiednią konfigurację komputerów w sieci, będziesz mógł znacznie łatwiej kopiować pliki pomiędzy wszystkimi komputerami. Będziesz miał możliwość kopiować muzykę, filmy, zdjęcia przy jednoczesnym dostępie do Internetu bez przerwań w dostępie. Rozwiązuję przeróżne problemy w udostępnianiu Internetu na jednym komputerze, braku „widoczności” drugiego komputera w sieci, po włączeniu udostępniania plików braku Internetu, udostępniania urządzeń peryferyjnych takich jak drukarki, skanery, montażu dysków sieciowych, konfiguracji jak i również montażu serwera, konfiguracji routera i wiele wiele innych.

Dla zainteresowanych mogę skonfigurować ustawienia tak, żeby wszystkie pliki były dostępne z zewnątrz. Mam tutaj na myśli dostęp poza domem. Ułatwia to sprawę w sytuacji gdy np. będziesz u znajomego i będziesz mu chciał pokazać zdjęcia z wakacji. Co ciekawe nie musisz brać ze sobą laptopa. Wystarczy tylko dostęp do Internetu.

W dzisiejszych czasach musimy myśleć również o odpowiednim zabezpieczeniu sieci. Bez tego narażamy wtedy nie tylko swoje dane czy poufne informacje, ale też zdrowie i nerwy. Włamania dzisiaj są na porządku dziennym. Odpowiednie zabezpieczenie może uniemożliwić włamanie się do sieci czy na nasz komputer i wykradzeniu naszych poufnych danych (numery kont bankowych, hasla do poczty, gg, skype, prywatnych zdjęć, dokumentów i wielu innych rzeczy, do których nie powinny mieć dostępu osoby trzecie). Należy również przestrzegać kilku prostych zasad o których będę wspominać. Pamietaj, ze mimo wszystkich zabezpieczeń zawsze istnieje ryzyko włamania lub infekcji komputera. Związane jest to z dopiero co odkrytymi lukami w systemie lub programach komputerowych. Aby je usunąć zajrzyj tutaj.