Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst

Składanie komputerów

Jeśli zależy Tobie na wydajności i jakości warto pomyśleć nad złożeniem komputera z części. Zwróć uwagę na reklamy zamieszczane w ulotkach z marketów. Nigdy Ciebie nie zastanawiało dlaczego w jednym zestawie podają jaka jest zamontowana grafika nie podając parametrów procesora, a w drugim na odwrót, albo jeszcze inaczej? Stosowany jest tutaj pewien mały haczyk. Polityka takiej sprzedaży polega na zamontowaniu jednej, bądź dwóch lepszych części, które to współpracują z tańszymi mniej wydajnymi. Nigdy nie da się wtedy wykorzystać w pełni potencjału wszystkich komponentów. Klienci nabywają produkt przypominający kota w worku. Jeśli chciałbyś cieszyć się komputerem wydajnym bez stosowania żadnych tricków to dobrze trafiłeś.

Nie oszukujmy się, komputer warto składać dopiero od kwoty około 500 euro wzwyż. Za mniejszą liczbę pieniędzy prawdę mówiąc to lepiej kupić używany sprzęt niż udać się do hipermarketu. Komputer złożony, gdzie każda część jest przemyślana i wybierana pod kątem wydajności praktycznie wystarcza do 30% dłużej niż zwykły makrokesz*. Daje to również pewne pole do popisu, gdyż można złożyć komputer dokładnie przystosowany do własnych potrzeb.

 

*makrokesz - termin używany najczęściej przez rowerzystów, ostrzegąjacy przed zakupem np. zbyt taniego i niskiej jakości roweru z hipermarketu. Hipermarkety spuszczają maksymalnie ceny, przez co została całkowicie zachwiana równowaga pomiędzy ceną, a jakością. Powstały przeróżne wynalazki, które to przypominają pełnowartościowy produkt. Źrodło: opracowanie własne.