Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst
Snoter Computerdienst

Tworzenie stron internetowych

Profesjonalnie zbudowana i wyglądająca strona to wymóg naszych czasów. Trudno sobie dziś wyobrazić dobrze prosperują firmę bez własnej strony internetowej. Strona internetowa firmy pełni funkcję wizytówki, jej oferty, a także formy kontaktu z firmą. Dzięki globalnej dostępności trafiasz do ludzi, którzy naprawdę Ciebie szukają. Odpowiednie pozycjonowanie strony skutkuje tym, że pojawia się ona w pierwszych wynikach wyszukiwarki, a według statystyk, większość użytkowników przegląda wyniki tylko do 5. strony. Tak więc nawet dobrze napisana strona może być gdzieś daleko w wynikach lub nie pojawić się w ogóle.

 

 

Ze względu na optymalne wykorzystanie możliwości i kreatywności, projektowanie witryny sklada się z 4 etapów:

Pomysł i projektowanie - Pierwszy etap polega na zebraniu wspólnych pomysłów na realizacje witryny. Określa się wtedy zawartość merytoryczną witryny oraz formy, w jakiej będzie ona występować. Zbierane są zdjęcia, teksty, ustalane kolory, a nastepnie powstaje logiczny układ, na którym będzie się opierać witryna. Odpowiednio dobrana kolorystyka, układ elementow, koncepcja graficzna, krój czcionek i treść zadecydują o odbiorze witryny przez potencjalnych klientów.

Projektowanie strony internetowej - Na tym etapie tworzona jest szata graficzna strony i innych podstron. Grafika przygotowana jest z myślą o jak najlepszym przekazie oraz promocji w Internecie. Zawsze stawiam na jakość i detale. Przygotowany projekt przemyślany jest tak, żeby był w jak najkrótszym czasie wczytywany na wolnych łączach modemowych lub GPRS. Na koniec tego etapu przedstawiam gotowy pomysł do zaakceptowania, a nastepnie przejście do następnego etapu.

Tworzenie strony WWW - Tworzony jest kod strony internetowej. Strona pisana jest z wykorzystaniem najnowszej technologii. Zwracam szczególną uwagę na poprawność wyświetlania się strony pod rożnymi przeglądarkami. Serwis musi wyróżniać się wśród wielu innych witryn, dlatego staram się wzbogacać go o dodatkowe elementy animowane (głównie flash i DHTML). Strona tworzona jest zawsze z myślą o standaryzacji i poprawności kodu.

Wdrażanie i optymalizacja - Zaprojektowaną i wykonaną stronę internetową umieszczam na własnym serwerze w celu testowania. Można wtedy wprowadzać drobne poprawki lub zmiany. Ważne jest, aby strona znalazła się na niezawodnym łączu internetowym. Gwarantuje to stały dostęp do niej. Całości dopełnia zgłoszenie do wyszukiwarek i katalogów internetowych przez co będzie ona lepiej „widziana” przez roboty innych wyszukiwarek.

 

Strona może być wykonana w technologiach HTML, CSS, PHP, MySQL, Flash, JavaScript (nie pomijając biblioteki JQuery). Gwarantuje to uzyskanie jak najlepszego efektu wizualnego dla osoby oglądającej serwis. Dodatkowo mogę wykonać stronę przystosowaną dla Smartfonow (najnowszych telefonow komórkowych). Strona może być oparta na systemie CMS. Umożliwia on edycję treści strony bez znajomości języków programowania. Działanie edycji strony można wówczas porównać do pisania w prostym edytorze tekstowym jakim jest np. Microsoft Word.